Odzież firmowa dla pracowników budowlanych

Odzież firmowa

Odzież firmowa

W dawnych czasach odzież zakupywana przez firmy budowlane dla swoich pracowników miała na celu wyłącznie zabezpieczenie ich prywatnych ubrań przez zabrudzeniem i uszkodzeniem mechanicznym. Dziś jednak powód kupowania ubrań firmowych dla pracowników budowlanych jest znacznie szerszy. Pierwszym powodem jest na pewno konieczność dostosowania odzieży pracowniczej do wymogów przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednakże oprócz tego podłoża, kolejnym powodem do zastosowania odzieży formowej jest również potrzeba budowania marki firmy i utrwalania wizerunku jej logotypu oraz nazwy.

Budowa jako miejsce reklamy

Powszechnie kojarzymy miejsce budowy jako obraz przedstawiający robotników wykonujących ciężkie prace budowlane. Nie zawsze mamy jednak świadomość tego, że taka sytuacja jest dobrą okazją do promowania firmy budowlanej. Na pewno najlepszą reklamą jest wysoka jakość wykonywanych prac budowlanych i możliwość przekazywania informacji przez konkretnych inwestorów innym inwestorom. Taka pozorna poczta pantoflowa ma obecnie wyjątkowo silne znaczenie w promowaniu firmy, a jej dodatkowym wzmocnieniem jest Odzież firmowa dla pracowników a także różnorodne formy nanoszenia graficznych znaków i nazwy firmy na innych elementach budowy. Są to między innymi elementy graficzne na maszynach budowlanych (koparkach, ładowarkach, żurawiach, dźwigach) a także na pojazdach służbowych firmy.

W taki wizualny sposób dużo firm utrwala w świadomości otoczenia wizerunek logotypu i nazwy firmy, a tym samym buduje jej lepszy wizerunek i tożsamość przedsiębiorstwa.

Odzież firmowa to nie tylko ochrona pracowników

Pracownicy budowlani narażeni są nie tylko na liczne wypadki przy pracy, ale również na uszkodzenia ich ubrań. Aby do tego nie dopuścić, polski ustawodawca zapewnił pracownikom ochronę w postaci odpowiednio sformułowanych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Ich odzwierciedleniem jest odzież firmowa, która ma stanowić swoistą ochronę dla pracowników wykonujących zadania narażające ich na uszkodzenie lub zabrudzenie. Należy jednak dodać również to, że taką odzież noszą również ci pracownicy, którzy realizują zadania wyłącznie nadzorczo – kontrolne. Celem tego rodzaju odzieży firmowej jest wyłącznie promowanie firmy i zwiększanie popularności jej cech charakterystycznych.